| Shinobi589 a întrebat:

SALL TPU. Cand incerc sa sting calculatorul din start sau de la buton imi apare ecranul albastru si isi da restart dar eroarea este pci.sys ce sa ii fac ajutati-ma va rog din suflet, sand disperat. Ofer funda

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Formateaza calculatorul, s-ar putea sa iti lipseasca niste fisiere.

| RAY a răspuns:

Memoria ram defecta

| danutzu96 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa formatezi tot hdd-ul si dupa reinstalre vezi daca mai face asa. Cauzele pot fi multiple cum s-a mai spus : Lipsa unor fisiere din sistem, Zone din Hdd defecte (baduri),...