| black34white a întrebat:

Care este cel mai mai bun antivirus de pe piata? Am auzit ca Bitdefender este cel mai bun, ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Toate si niciunul.

| black34white explică (pentru CinevaNou):

Bravo ai primit o guma. De ce ti-ai obosit creierul pentru a scrie tampenia de mai sus? Am vazut multi ca tine....sunteti penibili.

| CinevaNou a răspuns (pentru black34white):

Poate o sa te prinzi cand o sa fii mai mare care e treaba cu antivirusii, pana atunci n-ai decat sa iti instalezi si pe telefon, ignorantule. Nu te mira ca fac unii misto de tine pentru ca meriti cu asa intrebare.
Mersi de guma.

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Si ca sa nu zici ca-s rau, uploadeaza cativa virusi noi pe virustotal.com si poate o sa observi ceva.
Ai parte si de comparative obiective(rata detectiei, a euristicilor, impactul asupra sistemului, etc.) intre antivirusi daca esti in stare sa folosesti google si vrei neaparat antivirus(+sa fie bengos). Parerile subiective sunt total inutile si e retardat sa intrebi asa ceva pentru ca vei primi raspunsuri gen: "nod32 pentru ca asa mi-a zis vecinu" sau "pentru ca am vazut eu instalat la scoala" sau "pentru ca n-am luat virusi inca cu el instalat". Daca pe tine te incalzesc cu ceva parerile astea atunci n-am ce sa-ti mai zic laughing

| black34white explică (pentru CinevaNou):

Crede-ma ca nu ma incalzesc cu nimic parerile astea, de aceea nici nu am ales un raspuns castigator happy dar daca te dai asa destept...imi raspunde ai frumos si imi spune ai cum sta treaba dar mna... happy

| CinevaNou a răspuns (pentru black34white):

Pai ti-am raspuns frumos, scurt si la obiect. Tu nu ai inteles ce trebuia...

| SonicAndrei a răspuns:

Cel mai bun e Kaspersky. BitDefender e în „competiție" cu Kaspersky, dar fiecare e specializat pe un domeniu. BitDefender poate fi considerat cel mai bun pentru utilizatorii obișnuiți fiindcă caută peste tot chiar când modifici ceva. Kaspersky e pentru cei mai avansați care îl pot folosi mai bine ca BitDefender.

Eu aș pune Kaspersky pe locul 1 și BitDefender pe locul 2, dar totuși BitDefender câștigă teren fiindcă devine tot mai cunoscut.

| bumtzbumtz a răspuns:

Eu folosesc Avira, dar Bitdefender este cu mult mai bun.

| Buutu a răspuns:

Da Bitdefender este cel mai bun în ce privește protecția atât a utilizatorilor cu sau fară acces la internet.
Dar cel mai bun de pe piață, adică cel mai vândut este Kaspersky, este la fel de bun ca Bitdefender ca protecție dar e ceva mai corporatist iar suportul în caz că ajungi să ai nevoie e aproape inexistent!

| black34white explică (pentru Buutu):

Cum detectez si eu un spyware?

| AlbertAinstein a răspuns:

Http://www.bitdefender.ro
Ia... Este un antivirul foarte bun! Mai bu8n chiar ca AVG sdau AVIRA sau NOD 32 su altele. Recomand! Eu l-am cumparata azi de Black Friday de la la Flaco deoarece are licenta un an si este la reducere si merita!

| SonicAndrei a răspuns (pentru LoNd2):

Avast nu e un antivirus foarte bun. Nu se compară cu BitDefender. Desigur că cei care au calculatoare mai slabe își vor pune Avast fiindcă consumă puține resurse, dar nu-l putem pune în TOP 5. Nu am spus că nu te protejează, ci doar că întrebarea a fost „Care e cel mai bun"...