| Gaby405 a întrebat:

Ce pot face sa mii se miste mai bine laptopul? (windows 7 ultimate laptop Toshiba a 300 149) funda

Răspuns Câştigător
| redlynx90 a răspuns:

Instaleaza CCLEANER el o sa iti stearga temp-urile din calculator tempurile sunt niste fisiere care sunt descarcate dupa paginile web pe care intri fara sa vrei si nu ai ce face cu ele icon-uri, emoticoane etc si intra mai mereu in Start - scrii Run - si scrii acolo %temp% si stergi tot ce e acolo si vezi sa nu ai programe deschise altfel nu o sa mearga sa le stergi iti da eroare peste eroare

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta tine de greutatea laptopului si de distanta de la care vrei sa-i dai drumul. Cu cat mai mare distanta cu atat se va misca mai bine pana va atinge solul. Daca nu doresti doar o miscare sus-jos, il poti pune pe masina de spalat cand aceasta stoarce rufele, desi viteza laptopului va avea de suferit miscarile acestuia vor fi mult mai variate.

| Hevnoraak a răspuns:

Dezinstalează softuri de care nu ai nevoie,defragmentează hardul,oprește din procesele de la start, șterge fișierele temporale, cache-ul de la browser, dezactiveză temele de la windows, nu pune wallpaper pe desktop.

| georgedanielc a răspuns:

Foloseste un browser mai bun;
il recomand cu placere, are si interfata in limba romana
http://maxthon-browser.findmysoft.com/download/

| FantaZEW a răspuns:

Salut.Primul lucru descarca CCleaner pornestel si scaneaza tot pc.Al doilea lucru dezinstaleaza chestile nefolositoare.Al treilea lucru depinde ce calculator ai.Bft!

| adydan a răspuns:

Incearca cu Advanced SystemCare