| aLexG1 a întrebat:

Sall TPU,de la un timp am probleme cu placa video mai exact cand joc orice joc fifa,lol, warframe joc cam 10 minute la full settings iar apoi se stinge ecranul si zice no signal.Am o placa nVIDIA Geforce GT220 128 bit, ma puteti ajuta cumva? va rog FUNDA:X:X:X

1 răspuns:
| ksuper31 a răspuns:

Problema nu este la placa video, ci la monitor.Si mai exact la firul din spate (cel albastru, care se uneste cu unitatea).In unele cazuri firul este foarte sensibil si la orice miscare a lui, monitorul se stinge.
Te sfatuiesc sa-l schimbi.Si eu am avut aceeasi problema la primul calculator.Toate componentele erau instabile, avand in vedere ca era un Pentium 4.
Succes!