| AbcDaBcDe a întrebat:

deci acum cateva zile muam cumparat o placa de baza Asus H61M-E 2 gb ram si procesor Intel Celeorm 2.6 ghz de la eMAG asa le-am montat si cand pornesc pc imi apare Cpu fan eror Press F1 to resume apas F1 si imi apare The curent BIOS settings do not fully suport the boot device... Apas ok si imi intra in Bios Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac

Bios: uefi biosc

Este DDR 3 tot rami placa de bazq procesor

Este pci-e 3.0

seria SATA

Nu vreau sa schimb procesorul ca doar l-am cumparat

Si coolerul se invarte dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai pus intrebarea de 10 ori. Fa un update de bios daca poti. Daca nu, mergi la un service, sa iti faca ei update-ul. E maxim 30 lei, dureaza 5 minute.

1 răspuns:
| suffarstar a răspuns:

Se pare ca e de la o protectie fiindca turatia coolerului e prea mica. Poate fi si de la pini, daca ai cooler pe 3 pini si slotul e de 4 s-ar putea sa fie aici problema.
Intra in Bios la Power management, hardware monitore si la cpu fan dai ignored.
Uita-te pe manualul placii de baza sa vezi ce spune.