| bogdanz04 a întrebat:

din ce cauza sa fie? PC-ul meu nu mai primiste anti-virusuri(se instaleaza dar dupa incepe sa mearga foarte greu si se blockeaza), si astfel tot PC-ul imi merge greu, am incercat windows xp sp3(pe asta il am acum), si windows 7(ultimate), si nici unul dintre ele nu a mers bine mult timp.

Răspuns Câştigător
| kotys a răspuns:

Încearcă să reinstalezi Windows-ul și să îți pui numai programele strict necesare ba chiar mai mult decât atât, nici pe alea necesare să nu le pui pe toate.Pt că tu ai foarte puțin HDD și cand se ajunge la un anumit procent de umplere, compu dă chix.

19 răspunsuri:
| Alexintunecatul a răspuns:

Pai mai Bogdane daca tu nu stii cati rami ai cum vrei sa te ajutam? Daca ai 1 sau 2 Gb cum vrei sa mearga(presupun ca ai si 1000 de programe care iti papa din memorie)

| bogdanz04 explică (pentru Alexintunecatul):

Daca vrei sa stii in local disk C:/am 3 GB liberi(din 10 GB), local disk D:/ 60. 3GB (din 68. 3GB), local disk E:/ 46GB (din 70GB)

| Alexintunecatul a răspuns (pentru bogdanz04):

Ram e una si Hdd e alta! In fine... fugi cu calc la cineva care stie!

| bogdanz04 explică (pentru Alexintunecatul):

Am fost de multe ori si mi-a spus ca sa-l pun la punct definitiv(sa nu mai imi faca nici o problema) ma costa in jur de 3 sau 4 milioane...

| Alexintunecatul a răspuns (pentru bogdanz04):

Mai mult decat sa iti zic sa instalezi windows 7(32 bit). un antivirus micut..programele si driverele strict necesare..nu pot face! Succes

| kotys a răspuns (pentru bogdanz04):

Încearcă să reinstalezi Windows-ul și să îți pui numai programele strict necesare ba chiar mai mult decât atât, nici pe alea necesare să nu le pui pe toate.Pt că tu ai foarte puțin HDD și cand se ajunge la un anumit procent de umplere, compu dă chix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi merge nod 32 dar poti incerca si avira.

| bogdanz04 explică:

(pentru miz20410) uite aici siteul ca de downlaod nu mai imi da voie; Încercaţi să încărcaţi din nou: www.­eset.­ro/­download/­antivirus-­gratuit-­free-­trial.­php
Sugestii suplimentare:
Accesaţi o copie păstrată în memoria cache a site-ului www.­eset.­ro/­download/­antivirus-­gratuit-­free-­trial.­php
Căutaţi pe Google:eset ro download antivirus gratuit free trial

| kotys a răspuns (pentru bogdanz04):

Numai la antivirusul acesta ai probleme?

| bogdanz04 explică (pentru kotys):

La toate

| kotys a răspuns (pentru bogdanz04):

Ai încercat o schimbare de windows?

| bogdanz04 explică (pentru kotys):

Am incercat la windows-uri de mi-a venit rau

| kotys a răspuns (pentru bogdanz04):

Înțeleg că atunci când încerci să-l download-ezi, pur și simplu nu merge?

| bogdanz04 explică (pentru kotys):

De downloadat merge si merge si de instalat, dar cand dau restart pc-ului ca anti-virusul sa porneasca, pur si simplu se blockeaza pc-ul

| kotys a răspuns (pentru bogdanz04):

Poate nu ai suficienți RAMI.Programe mari, instalate ai? Gen Photoshop sau orice altceva.Acelea merg?

| bogdanz04 explică (pentru kotys):

Nu stiu ca nu folosesc fotoshop dar chestia e ca inainte mergeau anti-virusurile, dar dintr-o data nu a mai primit nici un anti-virus

| mix204010 a răspuns:

Foloseste EsetNod32 consuma cele mai putine resurse.

| bogdanz04 explică (pentru mix204010):

Tu ce parte din nu imi mai primeste anti-virusuri nu ai inteles