| JusTPauL a întrebat:

Am scanat pc-ul cu vreo 5 anti-virusuri si nu au gasi nici un virus, dar pc-ul tot merge greu, mai ales cand il pornesc, ii ia cca 4 min sa porneasca. Din ce cauza merge greu?

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Nu trebuie să aibă neapărat viruși PC-ul ca să pornească greu. Poate ai multe programe.
Dă click pe Start, cauți run și scrii msconfig.exe, ți se deschide o fereastră și bifezi Diagnostic Startup, dai Apply și Ok. Astfel, la pornirea PC-ului îți vor rula doar programele de bază.
Poate ai și scurtături invalide, erori de regiștri, pentru asta descarcă Ccleaner.
Dezinstalează toate programele pe care nu le folosești.
Vezi să ai în partiția C măcar 3-4 GB liberi, cât poți tu de mult să lași liber acolo.

| tofanlucian12 a răspuns:

Windowsul sa.l refaci. poate fii de la hard, conteaza ff mult hardu la rularea windowsului si cam toti antivirusi free nu sunt buni, estimarea lor pentru mine e 50% protectie

| mendor a răspuns:

Probabil trebuie reinstalat Windows-ul. La mine tot mergea greu dar dupa ce am rainstalat Windows-ul merge mai bine.

| keloo2oo7 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, cel mai bine ar fi sa iti reinstalezi windows-ul