| Chuxiiiiiiiii a întrebat:

Ieri in timp ce ma uitam la tv, deodata a aparut o linie sus. Iar azi imaginea s-a dus in jos, scrisul nu se mia vede si nu mai are culoare. Ce credeti ca are? Trebuie cumparat altul? Va rog raspundeti-mi si fara sa ma luati la mistostraight face multumesc:d fundita

5 răspunsuri:
| Gabryel32 a răspuns:

Daca TV-ul e cu tub(foarte gros&foarte gros) trebuie schimbate tuburile. Daca e LCD sau Plasma trebuie verificat lichidul. In orice caz, trebuie dus la un specialist.O zi buna!

| Zoricutzu a răspuns:

Daca TV e cu ecran din sticla poate s-a ars bobina de deflexie sau vreun tranzistor sau circuit care trimite semnal la ea, sau poate s-a miscat din loc, solutia este sa mergi la un service TV.

| DenisIonut01 a răspuns:

Ecranu a cedat ceva dinauntru thinking nu trebuie sa iei altu cheama/du-te la un reparator de tv vezi cat costa

| Buii a răspuns:

Du-l intai la reparat dar asta doar daca nu ai bani sau televizorul este bun adica nu-i rabla dinaia veche de 10 ani. Daca nu ia-ti altu

| crysty_4768 a răspuns:

Aruncal ca s-a dus tubul mai bine zis s-a ars ecranul ca sa antelegi.ok?