| DyNaM0 a întrebat:

Mi-am luat laptop nou am instalat windowsul si nu am internet pe el deloc. Asa ca am luat cd-ul de la ei cu driverele si cand il pornesc imi da erroarea : "AsInsWiz has stopped wroking" si nu stiu ce sa fac am downloadat pe un alt pc de al meu un alt driver de internet dar nu merge nici cu ala. VA ROG AJUTATI-MA CU ERROAREA "AsInsWiz has stopped wroking"

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

In functie de modelul laptopului, de windows-ul folosit, se pot descarca drivere de pe site-ul producatorului.

Alta varianta e sa filosesti DVD-ul din dotare.

"AsInsWiz has stopped wroking" poate fi de la programul principal de pe DVD, dar navigand prin DVD se pot gasi driverele si se pot porni de acolo sau se pot dezarhiva daca sunt arhivate si se updateaza driverele folosind Device manager si indicand calea de gasire a driverelor pe DVD sau pe driverele dezarhivate si windows-ul va gasi singur driverele care se potrivesc.

| TheImpaler a răspuns:

Incearca alt windows

| vladionut94 a răspuns:

Instaleaza-ti windows 7 sau 10 cand il instalezi sa fie internetu activ ca sa se instaleze drivere sau poti incearca cu anumite programe care iti gasesc driveru si til instaleaza