| TheMASKro a întrebat:

Recent am cumparat o placa video hd 7750 1gb ddr5 v2.
Problema cu aceasta placa e ca atunci cand deschid calculatorul ii creste temperatura din ce in ce mai mult.De la 31 la 51.Acestia mi-au dat-o overcloacked.Scrie pe cutie 820MHz overclocked. Ajutor

Răspuns Câştigător
| Popovici_Daniel_1990 a răspuns:

Incearca sati opresti putin timp toate programele instalate poate acestea iti provoaca probleme la placa video deoarece te conectezi la prea multe deodata si s-ar putea sa-ti arzi pc-ul Mult noroc FUNDA?

| TheMASKro explică (pentru Popovici_Daniel_1990):

M-am inspirat si de la tine si m-am gandit ca am prea multe programe in pc, asa ca mi l-am formatat. Funda

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde si de ce carcasa ai.
La cat ajunge maxim cand te joci?

| taken a răspuns:

Poate asa este normal.
La mine placa video sta cam la 30 de grade iar in jocurile astea noi ajunge la 68-70 de grade.Am GTX 660TI.
Vezi in jocuri la cat ajunge.50 de grade nu este o problema.

| taken a răspuns:

Daca inteleg eu bine aici spune ca in mod normal temperatura ar fi de 35 de grade iar in jocuri de 77.
http://www.guru3d.com/......iew,8.html

| nurckye a răspuns:

Cooler

| TheMASKro explică:

Da dar imi sacadeaza totul