| Cynar_Ady_2000 a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez windowsul am windows 7 si vreau sa instalez windows 7 si mi-am montat imagine in Computer.Cand sa apa imi apare o eroare "Setup.exe-Bad Image"F:\Sources\SPWIZEND.DLL, ce sa fac sa-mi pot reinstala windowsul? Dau funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu montezi nicio imagine. Demonteaza imaginea, scrie un DVD cu ea, restart, apesi F11 sau F12, intrii in meniul de boot, alegi DVD si incepi instalarea Windows-ului.

| Cynar_Ady_2000 explică (pentru horia2012):

Imi poti explica cum si iti dau funda

| Cynar_Ady_2000 explică (pentru horia2012):

Adica cum sa scriu DVD cu cu ea?

| horia2012 a răspuns (pentru Cynar_Ady_2000):

E destul de simplu. Tu ai o imagine ISO cu Windows. Iti trebuie PowerISO-nu e gratis-dar il poti folosi 1 luna:
http://www.poweriso.com/download.htm
pentru mai mare siguranta poti descarca o copie legala de W7 de aici:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
(de la 2 la 7, oricare)
instalezi PowerISO, deschizi imaginea ISO cu el-din meniu-OPEN. O scrii cu viteza 12 sau 16.
-cand dechizi imaginea cu PowerISO, te uiti in stanga jos a ferestrei programului-daca imaginea ta ISO e bootabila-o sa scrie JOS (bootable image). Daca nu e, o sa scrie tot in stanga jos-(NON bootable image). Si atunci cauti alta. De aceea ti-am dat link de W7.
Daca totul e OK, dupa ce ai scris DVD-ul, il scoti.
Il bagi in unitate, restart si apesi F12 sau F11, intrii in meniul de boot, alegi DVD-enter si va incepe instalarea.