| Dimitrix a întrebat:

Sall! Uitati eu am un hard disc extern Lg External HDD HXD5 USB 3.0 500gb. Cand il conectez la laptop imi zice sa instalez niste drivere. Dau click pe install dar tot nu mi-l recunoaste (dupa instalare dispare iconita din taskbar care arata ca e un usb connectat). Am mai incercat inca o data si tot la fel a mers. Va rog eu mult sa imi spuneti si mie cum pot sa rezolv. Daca trebuie sa descarc driverele plz sa imi dati si mie site-ul.

P.S.: Pe un PC mai vechi decat al meu a mers hard diskul.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa ce atasezi HDD-ul intra aici: http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi si dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| Dimitrix explică (pentru Salontanul):

Uite la LG devices imi zice : No match available in our database for this device. Din pacate nu au si pentru hard diskurile de la LG dar totusi iti multumesc ca am gasit niste drivere smechere pentru placa video si altelewinking Ms mult