| CristofanMarian1999 a întrebat:

Sall vreau sami actualizez bios ca nu l-am actualizat niciodata de cand am pc cam din 2009-2010 cam asa
placa de baza Asus m2v-vm
Tipul de BIOS Award
Tip BIOS Award Phoenix - AwardBIOS v6. 00PG
Mesaj BIOS Award ASUS M2A-VM ACPI BIOS Revision 5001
si la everest imi apare un link:
Actualizari BIOS http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40
si ma trimite pe un siti si ma pune sa descarc un program si cand dau pe el ma duci pe alt siti si ma pune sa cumpar...
Dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Trimiterile alea sunt niște tâmpenii, menite să ia banii la fraieri. Dacă îți merge PC-ul, nu-i faci niciun update.
Conform legii lui Murphy: „If it ain't broke, don't fix it!"
Dacă totuși îți place riscul (să rămâi fără placă de bază funcțională), poți lua un update direct de pe pagina producătorului:
http://www.asus.com/Motherboards/M2AVM/HelpDesk_Download/
Versiunea de BIOS actuală este M2A-VM BIOS 5001, adică exact ceea ce ai deja.
:))