| orang23 a întrebat:

Sall vreau si-o eu un program care sa-mi spuna ce placa de baza am am incercat cu everest dar nu merge PLZZZ FUNDA

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Speccy

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Modelul? Naah, nu-ti trebuie program ca sa aflii modelul placii video.
Daca ai windows xp, te duci la start/run, scrii dx diag, daca e prima data o sa-ti apara ceva, dai pe yes, apoi, citesti ce scrie pe prima pagina la Sistem Model.
Daca ai windows 7, cauti pe youtube "How to activate run in windows 7" si dupa, ce iti apapre Run, faci la fel ca la xpwinking

| orang23 explică (pentru MenInShadow):

Nu eu vreau sa stiu ce placa de baza am

| MenInShadow a răspuns (pentru orang23):

Pai atunci ce vrei? ai spus in intrebare "Sall vreau si-o eu un program care sa-mi spuna ce placa de baza am"...

| IonutAxi a răspuns:

Daca ai windows xp, te duci la start/run, scrii dx diag, daca e prima data o sa-ti apara ceva, dai pe yes, apoi, citesti ce scrie pe prima pagina la Sistem Model.
Daca ai windows 7, cauti pe youtube "How to activate run in windows 7" si dupa, ce iti apapre Run, faci la fel ca la xp

| IulianP a răspuns:

Desfaci unitatea si te uiti pe placa de baza; mai simplu de atat nu este.