| sjumy a întrebat:

Salll am o intrebare legata de legarea unor fire de la casti deci mi s-a stricat mufa jack si am taiato sa o schimb cu alta mufa tot jack si problema e ca mufa care s-a stricat avea doar un cablu cu 4 fire albastru rosu verde si auriu iar la mufa care vreau sa o pun are doua cabluri unu are albastru si rosu si celalalt verde si auriu acum eu nu stiu cum sa le leg? si stiu ca sunt izolate le-am dat putin foc cu bricheta sa topesc izolatia acum poate sa ma ajute cineva? am gasit faza cu bricheta pe net....astept un rasp apropo castile nu sunt ale mele si costa cam mult si n-am bani sa ii mai dau aluia pe casti

1 răspuns:
| RosataMarian a răspuns:

Ai 4 fire oare pentru ca avea si microfon? Daca nu avea atunci http://imageshack.us/photo/my-images/695/schemai.png/