| dany_7836 a întrebat:

Salll
cine imi zice si mie care e diferenta dintre kaspercky anti-virus si kasperky internet security? se poate sa le ai pe amandoua instalate in computer sau sunt independente?
dau dunda

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Nu se pot instala amandoua!
Kaspersky Internet Security contine deja Kaspersky AntiVirus!
Internet Security e mai bun, iti ofera protectie mai mare pe internet, ai firewall, scaneaza tot traficu si paginile pe care intri, etc. si are grija si de virusi.
Pe cand Kaspersky AntiVirus are grija doar de virusi, dar poti instala separat un firewall, cum ar fi Comodo.
Personal recomand Kaspersky Internet Security. happy

| tiger010 a răspuns:

Salut.

Ai aici compararea dintre versiunile Kaspersky: http://www.kaspersky.com/compare

La cea de-a doua intrebare raspunsul este: NU. De ce? Pentru ca "s-ar imbarliga" si ar putea sa existe conflicte intre cele doua si, daca nu ma insel, nu te-ar lasa sa le instalezi pe amandoua (ti s-ar zice cand ai dori sa le instalezi) si ti-ar spune sa dezinstalezi cealalta versiune.

Bafta :)

Răspuns utilizator avertizat