| dsafgdsag a întrebat:

Sallut TPU! Am o tableta trekstor surftab ventos 8.0 si cand o bag la incarcat nu se incarca deloc, deci deloc! O las de seara pana dimineata si nu se incarca deloc... dar beculetul imi apara ca se incarca, dar nu se incarca. de ce?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu cunosc modelul dar led-ul(beculetul) e pe tableta sau pe incarcator? Daca e pe incarcator posibil sa fie cablu/mufa de incarcare care de obicei se intrerupe chiar langa mufa.
Iar daca led-ul de control al incarcarii e pe tableta poate fi softul care controleaza incarcarea dar la fel de bine poate fi acumulatorul/bateria tabletei.

1 răspuns:
| Deyutzzu25 a răspuns:

S-ar putea sa se fi stricat ceva la incarcator sau la tableta cel mai bine ar fi sa o duci la reparat