| dsafgdsag a întrebat:

Sallut TPU! Am o intrebare legata de tableta mea numita TrekStor SurfTab ventos 8.0 si cand o bag la incarcat e butonul rosu si ea sta 6 ore la incarcat si de exemplu daca o bag la 12:00 trebuie sa se incarce la 18:00, dar ca sa imi apara butonul galben( adica ca e incarcata) trebuie sa apas pe buton. daca nu apas pe buton beculetul acela ramane tot rosu(adica ca se incarca) si cand apas pe buton devine galben si e 100%. Si imi face mai multe faze. se aude un "bazait" in ea... sau alta faza, cand am bagat-o la incarcat pe la 13:00 cam asa... si apoi cand m-am uitat pe la 19:00 era 26%, am scos-o si apoi am bagat-o iar la incarcat si apoi am lasat-o pana la 99%, care s-a incarcat in 2 ore si apoi am scos-o si am inchis-o de tot de la buton si apoi cand am aprins-o era 36%. Ce are? VA ROG CITITI, AM NEVOIE DE AJUTOR! PLZZ FUNDA!

Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator pot spune cu un alt tip de tableta Vonino cam asa, am cumparat-o si dupa 2 zile nu se mai aprindea, bateria ba se descarca ba se incarca singura fara incarcator, m-am dus cu ea la magazin si am returnat-o, te sfatuiesc sa te duci cu ea la magazinul de unde ai cumparat-o (daca mai ai garantie) si sa le explici ca se inchide singura, se blocheaza, si le spui in fata ca vrei sa ti-o schimbe sau sa iti returneze banii, eu am umblat dupa tableta mea 3 saptamani pana am primit alta, asta pentru ca o asteptam sa vina din service... si i-am amenintat ca fac plancere la O.P.C si imediat mi-au adus o tableta nou- nouta laughing Daca ai alte nelamuriri...

| dsafgdsag explică (pentru catalin112):

M-am gandit si la asta, dar mersi oricum.winking

| catalin112 a răspuns (pentru dsafgdsag):

Sa imi spui si mie te rog cu s-a terminat treaba asta big grin sunt curios,