| RockyZoop a întrebat:

Sallut TPU! AM si eu problema cu programele de filmat PC-ul cum ar fi Fraps, Hypercam...si problema este: Cand filmez se filmeaza si merge foarte greu si clipurile(de ex de 3 min) au o dimensiunde de cel putin 150 mega.Am incercat si o rezolutie mai mica dar tot la fel. O rezolvare! Dau funda!

4 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Salut.
Aici depinde de mai multe lucruri:
Codec video sau audio, rezolutie, frame-uri pe secunde, alte cateva detalii mai mici la setari si o placa de baza cu memorie mare. Aici depinde ce doresti sa inregistrezi. Daca doar un ecran in care ii arati la unu cum se instaleaza un program, nu ai nevoie de nu-s ce placa video dar daca doresti sa inrehistrezi in jocuri ai nevoie de un procesor puternic. Daca vrei 1080p in jocuri ai nevoie de inca o placa video happy
Depinde de calitate asa va fi si marimea.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Aaa... am uitat sa zic, poti folosi un compresor video pentru a mai modifica marimea clipului.

| ivy a răspuns:

Pentru prima problema... ai procesorul mic, placa video de asemenea. si incearca CamStudio.[ mai usor de utilizat ]

| BLSAlin a răspuns:

Si eu am problema asta, film de 5 min 3 GB, dar depinde ce filmezi.