| neverwinter a întrebat:

Salu!
Cum as putea sa aflu daca calculatorul meu este virusat?
Si daca este cum il pot curata prin ce-a mai eficienta metoda? (el se misca foarte greu si cred ca e de la virusi...)
Vreo solutie? Am incercat cu un antivirus sa dau scanare rapida dar dureaza prea multe ore...
Vreo metoda mai usoara?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l.scaneaza-gata

| LaLaura a răspuns:

Pai lasa antivirusul sa isi faca treaba cum trebuie, dureaza mai mult, dar e si eficient.

| neverwinter explică (pentru LaLaura):

Am lasat antivirusul cam 1 ora si jumatate si sa scanat abia 5-6% (maxim)

| neverwinter explică (pentru LaLaura):

L-am lasat o ora si jumatate si sa scanat aprox 5-6%...

| LaLaura a răspuns (pentru neverwinter):

Inseamna ca ai virusi nu gluma de se misca atat de greu, altceva decat sa il lasi sa scaneze incontunuare nu ai ce sa ii faci. Uite-te la un film pe tv, si lasa-l sa scaneze complet.

| MunteanuIoan a răspuns:

1.Verifica-l cu antivirusul Avast.
2.Curata-l cu ComboFix
3.Curata-l cu AdwCleaner

Daca tot iti merge greu probabil ai un calculator mai slab.

| sNare a răspuns:

E buna solutia cu antivirusul, dar nu scanare rapida ci completa care dureaza mult mai mult... poti incerca sa scanezi pc-ul online