| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU! am o statie technics porneste dar nu iese de pe stand by.cand e bagat in priza dar nu e pornita imi arata ca e pe stand by si este aprins beculetul rosu dar cand o pornesc nu se stinge beculetul ala rosu(beculetul trebuie sa se stinga cand e pornita statia)stie cineva ce are? pls help

1 răspuns:
| Johndoe2023 a răspuns:

Pai. principala problema ar putea fi buronul de pornire
daca o pornesti ( chiar daca ramane aprins butonul de stand by ) se aude ceva?
de asemenea statiile mai au o siguranta inauntru si poate fi arsa acea siguranta