| Matei_Mihai_Alex_1971 a întrebat:

Saluare TPU. Astazi, din greseala, am sters utilizatorul cu drepturile de administrator de pe windows si am ramas doar cu cel local, cu care nu pot face altceva decat sa deschid ceea ce am instalat cu ajutorul utilizatorului cu drept de administrator. Exista vreo alta cale de recapatare a drepturilor de administrator decat prin reinstalare?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| viavo a răspuns:

Salut! Repornesti si apesi f8 sa intri in safe mode, in safe mode esti admin si asa poti sa creezi alt cont daca ai win 7, 8 sau 10 cel mai simplu e sa dai resetare generala in safe mode, dar iti recomand sa salvezi tot ce ai in partitia c

| Matei_Mihai_Alex_1971 explică (pentru viavo):

O sa incerc. Multumesc.

| Matei_Mihai_Alex_1971 explică (pentru viavo):

Chiar merge. Insa mai am o mica precizare: Intrarea in Safe Mode se face prin Setari -> Actualizare si securitate -> Recuperare si la "Pornire complexa" apesi pe "Reporniti acum". Ca eu am laptop. Totusi, multumesc de idee.

| viavo a răspuns (pentru Matei_Mihai_Alex_1971):

Da, am uitat de asta

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ar ajuta daca ai zice ce versiune de Windows ai.