| anonim_4396 a întrebat:

Saluate Tuturor!big grinAm si eu cateva intrebari,sunt incepator si vreau sa imi fac un site discret,doar sa vad cum este,nu prea stiu cum,habar nu am mai precis,site-ul va merge daca nu imi cumpar host,adica va merge macar cand sunt eu conectat la PC?happySi nu prea le am cu scripturile, daca imi poate spune cineva aici de cate feluri sunt si cum se creeaza un script?happy

Răspuns Câştigător
| victorr_3274 a răspuns:

Pai mai bine pentru inceput te joci cu html in pc-ul tau, faci cateva pagini, pui niste coduri, le incerci in browser sa vezi ce fac ele.
Si mai tarziu poti cauta gazduire gratuita sau cu plata cand vrei sa iti pui site-ul online. Vei avea nevoie si de un domeniu (adresa ta). Daca nu vrei sa investesti bani sunt multe hosturi gratis cu subdomeniu..sau si mai simplu un cont pe wordpress.com sau blogspot.com, acolo ai blog gata instalat doar ca ai unele limitari la scripturi si fisiere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru a crea un site ai nevoie in primul rand de php si css.

uite aici un tutorial de inceput
http://www.w3schools.com/html/default.asp

site ul va merge local (doar pe calculatorul tau) daca instalezi un server web sau poti sa il urci pe un hosting gratuit.