| anonim_4396 a întrebat:

1. Daca vreau sa imi cumpar un iPhone4 la second hand la ce ar trebui sa fiu atenta? 2.Si cum imi dau seama ca nu e fake? 3. Cat de usor se poate strica? 4. Ce pret este bun? 5. Ar trebui sa aiba garantie, factura...etc, nu?

6 răspunsuri:
| DonyHD a răspuns:

Nu ii mai asculta pe astia care zic ca nu e bine sa iti iei SH, de ce sa dai 2400 RON pe un iPhone4 32GB in magazin cand poti sa il iei cu 1000 RON SH si daca ai noroc poti sa il gasesti aproape nou cum am gasit eu, de ce sa le umpli buzunarele comerciantilor? SI eu mi-am luat acum cateva saptamani un iPhone4 32GB Alb SH de pe okazii, si pana acum nu am avut nicio problema cu el, si functioneaza si arata perfect si am dat 1100 RON, dar poti sa gasesti si pe la 1000 vezi sa ai grija sa fie unlocked sa poti sa faci update de soft, sa te uiti la General-About ca iti de aia colo seama daca e fake sau nu, cu stricatu depinde de cand il are si ti-am zis cel mai bun pret ar fi intre 1000-1200 RON dar daca vrei cu factura garantie cutie si toate alea pe la 1500 ROn gasesti, eu zic ca incarcatorul+cablu de date+casti iti ajung, sper ca te-am ajutat, daca mai ai si alte intrebari poti sa imi scrii pe privat, te pup.

| davidtm a răspuns:

2.daca se deschide capacul e fake, dar sunt niste fake-uri.care sunt foarte destepte si nu iti dai seama..nu se poate strica.numa daca-i faci tu ceva...4 zi si mi-e cati bani ai, si am sa-ti caut la banii aia care mi zici tu acum, 5.sunt unele care n-au garantie factura, dar ar trebui sa aiba, si vezi sa nu fie furat.

| davidtm a răspuns:

Apropo,cati bani esti disponibil sa dai pe un iphone 4?

| poateEU a răspuns:

Eu zic ca mai bine nu ti-ai lua iphone4, tot ce e de la Apple este un jeg ordinar, de banii aia iti poti lua un Samsung, HTC noi si calumea,
ma-ti innebunit cu iphonul, toti numa iphone, sa stiti ca exista si alte firme de x1000 mai bune, sa iti dau un ex:
iphone 4s 16GB!- 2500 LEI
SAMSUNG GALAXY SIII 32GB!- 2400 LEI
asa ce pple este...
p.s nu iti mai lua sh-uri, ori sunt defecte, fakeuri etc... iar daca nu ai nici certificat de garantie NU!

| Silaghi_Timi_1996 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu iti cumperi telefoane/ laptopuri/ tablete second-hand. Cel care le vinde nu le da degeaba; ori au ceva defect, ori sunt copii. Cazurile in care iti iei un telefon bun second-hand sunt foarte putine. Eventual de la cunoscuti ai o sansa, dar in rest nu se merita sa-ti arunci banii.

| davidtm a răspuns (pentru Silaghi_Timi_1996):

Eu vand atatea lucruri sh si n-au niciun defect. vorbesti aiurea copile.