| CosminP a întrebat:

A achizitionat cineva "Samsung galaxy s2" de la EMag? A reusit sa-i faca update la Ice Cream Sandwich? Cand il conectez la pc prin samsung kies imi spune ca nu este disponibil nici un update, la fel si din setarile telefonului... Ma poate ajuta cineva in priviinta asta? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

E un update...citeste comentariile de aici: http://andronews.ro/......ata-sigur/

poate o sa te ajute

| alecx4music a răspuns:

Ice cream Sandwich nu este Update. Este sistem de operare.
Daca nu le ai cu calculatoarele iti recomand sa nu te apuci sa-l instalezi.
Deci ca sa ai Icecream sandwich pe telefon, trebuie sa stergi sistemul de operare actual, adica Gingerbread daca nu ma insel, si sa instalezi Ice cream sandwich. (s-ar putea sa fie nevoie si de rootare ca sa poti sa-l stergi, nu stiu).

| CosminP explică:

Upgrade se refera la imbunatatirea mijloacelor hardware (prin achizitionarea unor componente sau unor sisteme mai performante).

Update se refera la actualizarea software-ului, prin inlocuirea partiala sau totala a lui cu variante mai noi, imbunatatite.

Multumesc amandurorara!
Se pare ca nu toate telefoanele Galaxy S2 suporta update la ICS. Depinde unde a fost fabricat si pentru cine a fost fabricat. Cert este ca pentru a face update cu Kies trebuie sa mai astept. Prefer sa mai astept putin decat sa ma apuc sa fac ceva de care nu sunt singur ca va iesi cum trebuie. Am vazut ca multi au facut acest lucru( nu prin Samsung Kies) si au intampinat probleme cu camera si nu numai.

Multumesc inca o data