| Florin_Gabriel_1978 a întrebat:

Salut, aș vrea să cumpăr o placă video doar pentru gaming și nu știu ce să aleg intre o placa video de 4gb și 128 biți sau o placa video de 2gb și 256 biți. Este mai importantă memoria placii video sau câți biți are memoria bus?

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
Despre ce placi video este vorba?
Care este bugetul maxim?

" Este mai importantă memoria placii video sau câți biți are memoria bus?"
Puterea unei placi video NU SE MASOARA IN CAPACITATEA MEMORIEI RAM ci in PUTEREA PROCESORULUI GRAFIC!

| Florin_Gabriel_1978 explică (pentru CPAElites):

Aș vrea să mă decid intre:
•Placa Video MSI GeForce GT 630 4GB DDR3 128bit n630gt-md4gd3

Placa Video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 650 OC GV-N650OC-4GI

sau

Placa video ASUS GeForce GTX 670 DirectCU II OC 2GB DDR5 256-bit

| anonym012 a răspuns (pentru Florin_Gabriel_1978):

GTX 670 clar! E cea mai buna din ce ai enumerat tu acolo din toate punctele de vedere!