| Petrican a întrebat:

Salut, am un televizor Toshiba 32lv833g, și nu găsește nici cum canalele digitale, găsește doar vreo 44 de canale analogice și digitale nimic, chiar dacă televizorul are tot ce-I trebuie ca sa le găsească, am încercat pe mai multe tari precum Cehia, Finlanda, Germania, Olanda, pentru ca la România nu avea opțiunea de dtv. Ce as putea face? Ps: televizorul are dvb-c și dvb-t + ca e full hd, deci ar trebui sa le găsească

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna la RDS, ei te vor indruma pentru configurarea decodorului.
Nu toate televizoarele sunt compatibile cu codificarea lor.
Daca televizorul nu-ti e compatibil, atunci cere de la ei un decodor separat.

| darrio2007 a răspuns:

Cand vrei sa vizionezi programele, vezi ca ai la Setari, vizionare tv cablu sau vizionare scart. Da pe scart si ai sa le vezi. La prima cautare a programelor nici mie nu-mi aparea ca a gasit decat programele analogice.

| AskIT a răspuns:

Ce furnizor ai la televiziune?

| AlexandruBotoaca a răspuns:

Pai, la ce abonament ai? Vodafone etc. Eu de exemplu am pe digi, si fara Server-ul sau rooter-ul ala la televizor, mai mult de 44 nici la mine nu gasea, Iti trebuie o chestie d-aia se conecteaza la televizor iti dau eu telecomanda etc. Si poti alege tu canalul, Eu am peste 1000. Depinde si de ce firma este. (P.S Cehia si finlanda au alte firme de internet)

| Petrican explică (pentru AlexandruBotoaca):

RCS-RDS, si niste cunoscuti nu au aceeasi problema. Ei au 46-47 de canale analogice si aprox 100 digitale, chiar daca abonamentul e acelasi cu al meu, mai ales ca televizorul suporta