| Sakai17 a întrebat:

As vrea sa cumpar un laptop de gaming voi ce spuneti acesta este bun?, Laptop Gaming Lenovo IdeaPad 3 15IHU6 cu procesor Intel® Core™ i5-11320H pana la 4.50 GHz, 15.6", Full HD, IPS, 16GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, No OS, Shadow Black

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand un computer pentru gamming, fiindca laptopurile nu sunt destinate jocurilor, fiind foarte scumpe si total neadecvate jocurilor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Acum ce ai? Mai bine cumperi subscriptie GeForce Now si aia e...

| gabicoo a răspuns:

Din ce scrii tu nu pare rău! Depinde de cât dai pe el! Pune și un link!

| ReddY25 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| flixbuster a răspuns:

Bun pentru ce (fel de gaming)?

Procesorul Intel este cu 2 generatii in urma, placa video Nvdia este cu 3 generatii in urma.

Hardware-ul in sine nu este deloc rau dar depinde foarte mult ce jocuri vrei sa joci si la ce nivel de calitate. De acolo ar trebui sa pleci, de la specificatile jocurilor pe care doresti sa le joci.

Ca o nota de final, la aceeasi bani de obicei iti faci un desktop mai performant decat un laptop (unde platesti pentru miniaturizare/portabilitate).