| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Acest PC http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/639704/
1. duce jocurile de la mediu in sus?
2. duce jocurile full HD?
3. ce fps are in jocurile din 2013?
4. ce nota ii dati de la 1 la 10 pentru jocuri?
5. se merita sa il iau?
6. pana in ce an duce jocurile de la mediu sau macar sa nu mearga sacadat
7. placa video ii buna?
Cine raspunde la toate intrebarile are funda

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Nu are procesor slab cine a zis ca e slab?

29 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Fratestraight face adunati inca 5 milioane macar si ia-ti pe piese sfatul meu uite iti dau exemplu. Eu:25 Milioane Pentium (R) Dual-Core CPu @ 2, 8Ghz 4 GB Ram si o prietena de amea si-a luat pe piese si ea nu se stie la pc-uri a dat 10 miliaone si are exact acceasi configuratie ca si a mea doar ca are 2 GB ram DDr3 si stim toti ca DDR3 e ieftin.(Si la mana a 2-a daca iti iei e super) Bn eu am primit un monitor 21 Inch.Atat in +.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Pai aceeasi configuratie are 4 gb ram 2, 6 ghz placa buuuna si rezolutie 1024X768 pixel

| Xao20 a răspuns (pentru HardCore7750):

Game debate e praf.procu e muci

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Eu am rezolutia 1920+ dar sti cum e daca vrei placa buna recomand GTX 6000+ dar costa mult.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Unu mi-a zis ca Placa video Sapphire Radeon HD7750 1GB DDR5 128-bit cu 78 gb/s banda ca e de top si ca ma ajuta mult placa video si rami chiar daca procesorul e mai slabut

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Bn faza cu procesoru e ca daca iti cresti rezolutia iti soliciti si ramii dar si procesorul. Procesorul e bun nu zic nu mai ales daca e Dual Core.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Rezolutia de la monitorul meu ii de 1024X768, deci nu solicita mult nu?

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Nu e Ok.Inseamna ca ai monitor micut nu foarte mare.Dar nu la rezoltutia aia ma refeream eu.Eu ma refeream din joc Option->Graphic->Rezolution de acolo ma refer eu.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Dar daca am monitorul micut inseamna ca imi merge nfs the run daca nu solicita mult procesorul nu?

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Mai nu prea au legatura alea.E vorbeam de modificarile de la Game.Cum am scris mai sus Option->Graphic.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Si nfs the run sau gta 4 merge sau fifa 2013

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Da merg jocurile. Desi posibil nu cu grafica la maxim.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Nu trebuie la maxim ca nu am cel mai performant PC numa sa nu mearge sacadat, si de ce zice Xao20 ca merge gta la low? si ce nota ii dai la pentru categoria gaming?

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Mai bine te uimesti singur:P http://www.youtube.com/watch?v=xY5Rt_MKGco

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Imi merge macar jocu ala? COD?

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Da normal.Da e placa ta video malaughing)

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Si ce nota ii dai?

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Pai daca ii procesorul slab, si zim ce nota ii dai

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Ce nota? Pai nu stiu asa dupa nota 7, 5 8 cam asa straight face merge ori ce joc vrei pe placa aiastraight face.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

E bun PC-ul, o sa il iau, numa sa inlocuiesc sursa ca face bum peste jumate de an laughing

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

Nimeni, mersi pentru raspunsuri, ai funda

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Multumesc.Nu face bum sursa dar e recomandat sa o schimbitongue

| rater1994 a răspuns (pentru HardCore7750):

Perfecta.Nici nu ai nevoie de mai mare e buna.

| HardCore7750 explică (pentru rater1994):

big grin

| rater1994 a răspuns (pentru rater1994):

Nu are procesor slab cine a zis ca e slab?

| Xao20 a răspuns:

1.nu toate
2.da
3.injur de 20
4.6
5.procesoru e prea slab
6. abia merge astea de 2013 deci nu stiu ce sa-ti spun de 2014
7.placa video e buna

| HardCore7750 explică (pentru Xao20):

Macar astea merg: nfs the run, fifa/pes 2013, call of duty 4, BF3, gta 4, euro truck simulator 2 nu jocuri ce cer mult ca nu sunt gamer mare laughing

| Xao20 a răspuns (pentru HardCore7750):

Nfs si gta 4 abia iti merg pe low daca iti merg

| HardCore7750 explică (pentru Xao20):

Pai pe game debate zice ca imi merge de la mediu is sus
si am rezolutia de 1024X768