| And4eisis77 a întrebat:

Salut.Acum 3 saptamani am cumparat un calculator de la CEL.ro.L-am pornit si din prima zi imi facea urat(apar pete si dungi pe ecran, acest lucru fiind de la placa video). Am facut cerere la service, am completat certificatul de garantie si mi-au spus ca ma va contacta curierul in maxim 48 de ore, iar daca nu, sa le scriu mesaj de pe contul meu de la cel.Acest lucru s-a intamplat acum 2 saptamani.Tot le scriu mesaje si tot ii sun, dar acestia nu imi raspund.De 5 zile incoace ii tot sun dar nimic.Le-am trimis si mesaje dar din nou, nimic.Ce ar trebui sa fac? Mi-a venit asa din fabrica si nu as vrea sa mai adaug aiurea 1000 de lei pentru placa video.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu-i mai contacta pe cei de la cel.ro; contactează OPC-ul județului tău și ei îți vor rezolva problema.

| Bizon95 a răspuns:

Sa te inveti minte sa mai iei de la cel.ro
https://www.compari.ro/stores/c-e-l-s113882/
unul dintre cele mai de rahat magazine din RO, dupa cum vezi "aprecierile"

da telefon dupa telefon si NU mai accepta sa fi tu contactat, si ameninta-i ca te duci la opc SI la politie si le faci reclamatie penala pentru inselaciune, ti-au vandut un produs defect DECI FARA VALOARE si apoi s-au dat la fund!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

De acord cu tine, mai putin partea cu produsul defect. Cel mai probabil a fost sigilar, dar se mai intampla sa patesti si cu chestii noi sa pice repede sau sa fie defecte de la sosire.

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca magazinul e corect, da, rahat se intampla
daca in schimb se dau la fund si ma lasa cu ochii in soare si cu un produs nefolosibil, atunci, chiar daca nu au facut-o intentionat, tot inselaciune e

insa intr-adevar intai m-as duce la OPC, 99.99% ca se rezolva asa!

TOTUSI, ca amenintare la telefon ca "va fac reclamatie penala" SUNA FOARTE BINEwinking
si eu le-as arunca-o in fata cu multa "rautate" big grin

| mudokins78 a răspuns:

Omule! ia calculatorul si du-te personal acolo! Mana, ce mai stai?