| MihaiCorduneanu111 a întrebat:

Acum 3 zile am fost la digi si am facut cere sa imi traga cablu de net, deoarece imi dau hotspot la laptop, iar apropae tot timpul nu am net. Si nu prea stiu cum functioneaza, adica trenuie sa imi trag din router-ul pe care mi-l cumpar neaparat in pc/laptop ca sa poata ca toate dispozitivele sa se conecteze wierless sau nu trenuia neaparat sa il pc in pc/laptop ca sa am net si sa mearga wierless. Si daca nu am slot pentru firul acela de net la la laptop, pot sa imi iau unul extern pe care sa in conectez prin usb la laptop? Ajutati-ma si lamuriti-ma, va rog, sunt pierdut. Multumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ruter i ti aduc ei cand i ti instaleaza cablu, o sa i ti bage fibră optică, tu sa le spui lor cum vrei sa i ti traga cablurile si ei asa vor face, nu cumperi tu router, primesti in custodie de la digi routerul lor.

| MihaiCorduneanu111 explică:

Si trebuie neaparat sa intre in pc ca sa fie si wireless?