| MarKoop0018 a întrebat:

Acum cateva zile ma jucam jocuri pe PC. Jocurile imi mergeau super, fara lag. La un moment dat, totul s-a blocat. Jocurile imi merg cu lag, PC-ul imi merge foarte greu la fel si pe internet. Ca sa imi mearga bine un joc trebuie sa dau restart PC-ului si imediat trebuie sa intru in joc. Dar jocul merge bine doar cateva secunde, apoi prinde lag. Am o placa video de 1GB. PC-ul l-am curatat, am scanat de virus dar nimic, PC-ul e ok, dar totusi merge foarte greu.

Ce poate sa aiba?
De ce merge asa greu dintr-odata?

7 răspunsuri:
| Pietricel a răspuns:

Procesorul este utilizat 100%.

| Pietricel a răspuns:

Incearca sa iei o alta pasta termica si daca nu merge vezi sa nu fi ieșit procesorul din "cușcă".

| Lukasz a răspuns:

Depinde si de memoria pe care o ai. Daca nu e de la memorie foloseste Razer Cortex, iti faci cont, si orice joc care ti-l pornesti, nu ai lag.Mie mi-a mers.O zi Buna!

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Uita-te in task manager cat de mult este utilizat procesorul, si instaleaza-ti msi afterburner sau speed fan ca sa urmaresti temperaturiile si fiecare componenta cat % este folositahappy

| MarKoop0018 explică (pentru Barnutiu_Cristi_1996):

Imi arata ca procesorul este utilizat 100%

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Deoarece pot fi o gramada de factori