| GuessWho_8056 a întrebat:

Am o problema foarte compicata :
-Deci eu am putina memorie in partitia C si Este un folder "All Users" care continea icoanele dupa desktop intr-un folder numit "Desktop"..si folderul"All users " avea 140 Mb eu m.am gandit sa il sterg pentru ca mai am decat 50mb liberi straight face si in Folderul numit "Desktop" am vrut sa nu il stearga perntru ca m.am gandit ca poate o sa imi stearga si icoanele. si m.am gandit sa il mut in folderul de langa el numit "Cristi" asa. am vazut ca si acolo mai era unul. m.am gandit ca nu se va intampla nimic. cand il mut am vazut ca s-au impreunat si Folderul "All Users" nu se putea terge pentru ca e de la windows...
-Problema e ca toate icoanele dupa desktop mi s-au dublat. si chiar daca adaug altele noi tot se dubleaza..Cum as putea sa despart folderele alea. VA ROG AJUTATI-MAA sad

18 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Fa cum a spus MeninShadow si pe viitor daca vrei sa stergi ca sa-ti faci loc in PC foloseste Ccleaner.

| MenInShadow a răspuns:

Ca sa nu te complici foarte mult, cu nu stiu cate operatii, cel mai simplu ar fi sa te duci la:
Start>All Programs>Accesories>Sistem Tools>Sistem Restore
Cu asta poti da calculatorul tau cu cateva zile inainte, cu una, doua, trei, patru, depinde de data pe care o ai acolo.
Datile in care poti da calculatorul sunt notate cu o culoare mai "accentuata" fata de celelalte, doar dai click pe ea, si next next next.
Alta solutie ar fi sa incerci sa copiezi folderul Desktop din cel in care l-ai mutat in cel vechi si sa vezi daca este vreo diferenta, dar nu cred, te pun sa dai calculatorul inapoi cu cateva zile, de fapt nu conteaza cate zile, conteaza sa fie cu 1 sau 2 zile in urma chestiei pe care ai facut-o, pentru ca nu merge sa stergi folderul din cauza ca este al windows-ului, iar windows-ul functioneaza in timp ce tu vrei sa stergi folderul, de aceea nu te lasa.
Si cred ca ar fi mai usor sa faci asta decat sa reinstalezi windows-ul, sigur, ca daca reinstalezi windows-ul poti adauga mai multa memorie in C dar asta e deja alta povestewinking

| Mădă0611 a răspuns:

Trebuia sa te uiti ce e in folderul All users si ai fi vazut ca esti si tu pe acolo si ca gasesti tot ce ai in C ca user (logic)(my documents, my pictures, my music, my videos...) fara sa fie dublate tongue
Sterge ce ai mutat/"dublat" tu si nu mai umbla pe acolo daca nu stii laughing

| GuessWho_8056 explică:

MenInShadow, frate nue asa. adica dau pe akl si imida tampenia ai cu clean up.
Si madaaaa nu inteleg nimic

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

In All Users esti si tu, ca user, deci toate fisierele tale pe care le ai in C sunt acolo, tu cand ai mutat ce ai mutat, de fapt ti-ai dublat fisierele respective. Sterge folderul "Desktop" din folderul "Cristi" tongue
Merge si cum a zis MenInShadow tongue Ajungi mai simplu daca dai Start si scrii la search "System restore", de aici e mai simplu. Bafta p'acolo! happy

| GuessWho_8056 explică (pentru Mădă0611):

Nu pot sterge "Desktop" pentru ca zice ca ca este program din widows sau ceva de genu :\

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

Muta-l inapoi, si daca nici asa nu merge, da system restore. Nu se intampla nimic rau, da timpul inapoi pentru sistemul de operare (setari, fisiere (programe)). Alege o data in care tii minte ca nu aveai problema asta. happy

| GuessWho_8056 explică (pentru Mădă0611):

Nu ma lasa sa aleg odata pe calendarul ala :\
Ce i mai fac?

| GuessWho_8056 explică (pentru Mădă0611):

O data***

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

N-are cum :P Pai ar trebui sa ai ceva de genu --> http://www.sendspace.com/file/7ps1lb (da click pe Click here to start download from sendspace), alegi ce data vrei si dai pe next, ok si ce o mai fi :P

| GuessWho_8056 explică (pentru Mădă0611):

Ma deci eu am XP. si e diferit :@...

| GuessWho_8056 explică (pentru GuessWho_8056):

Si tu vad ca ti s.au salvat colo datele cand ai facut update la wind sau.
Btw: am Updates`urile pe Off

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

Oky, atunci trebuie sa fie asemanator :P Vezi de ce nu te lasa sa alegi ceva. Poate in data pe care voiai s-o alegi nu exista un punct de restaurare (restore point), sau nu esti tu admin :-? Ar trebui sa fie floare la ureche. Nu vad ce ai acolo ca sa pot sa iti explic exact.
Uite, este si pe site-ul Microsoft: http://support.microsoft.com/kb/306084 la More Information, la How to use System Restore to restore Windows XP to a previous state da click pe "Click here to view or hide step-by-step instructions with pictures"

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

Se face un Restore Point automat cand se instaleaza un update happy Poti sa le lasi on, dar sa setezi sa alegi tu ce sa instalezi.
Oky, daca iti reinstalezi windowsul sa nu mai stergi/muti foldere care par importante laughing Pune-ti 7-le, e mai bun smug

| GuessWho_8056 explică (pentru Mădă0611):

Nu duce pc-u laughing are 512 mb rami

| Mădă0611 a răspuns (pentru GuessWho_8056):

Scapa-l pe geam whistling

| GuessWho_8056 explică:

PANA LA URMA MA p*s pe el si Bag din nou wind in C straight face

| Cosmin_Florea_1991 a răspuns:

Saulut vreau sa spun k si eu am aceiasi proplema k a ta GuessWho_8056 da`r la mine nu`i din cauza k n-am memorie din contra am foaarte multa 1000 de gb si rami 4 gb si nu`mi amintesc sa fi umblat eu in partitia (C) sa fi sters ceva dar nu bag nici mana in foc k nas fi facut-o big grin deci ca`nd instalez un program mi se dubleaza iconitele pe dexstop la fiecare program pus pe dexstop melodie folder ext. si nici la mine nu imi merge restore findk eu nu-l aveam functionabil dupa ce la reformatat era in Of. sad si as vrea sa rezolv problema fara sa ajung sa mi`l reformatez findk am bagat prea multe in el teme cacauri multe care mi-a loat foarte mult timp saptamani ma`i pe scurt l-am cam tunat laughing