| SaraJ a întrebat:

Acum recent am cumparat un tv led si am observat ca face o dunga- doua albe, fine, pe ecran. Este din cauza semnalului televiziunii prin cablu sau e o problema a televizorului?

5 răspunsuri:
| TheSmith a răspuns:

Conecteaza un dvd la televizor...si incearca un film, daca dungile tot apar, mergi cu televizorul la garantie!

| LovelySmile98 a răspuns:

Nu demult me-am cumparat si eu un televizor cu led si imi apare si mie ceva dungi albe colorate dar nu la toate posturile.eu cred ca este de vina semnalul televiziunii.(depinde daca la al tau apar acele dungi tot timpu atunci cred ca este o problema cu tv).

| SaraJ explică:

Buna iarasi! multumesc pentru toate sfaturile, au fost de mare folos. pana la urma se pare ca este din cauza semnalului televiziunii prin cablu pentru ca atunci cand am conectat tv-ul la pc totul a mers perfect happy

| axel112 a răspuns:

Nu stiu care poate fi problema pot fi ambele dar pentru orice eventualita umbla la cablul alb din spade de la cablu si miscal si vezi daca se vede mai bine

| DanoninoIT a răspuns:

Televizorul este defect.Am trecut prin asta cu alte televizoare si trebuie sa il duci la revizie