| Hasss a întrebat:

Salut all
am si eu o intrebare big grin
daca vreau sa renunt la contractu de la romtelecom si sa bag RDS
ma laasa sa renunt la contract? sau trebuie sa fac ceva pentru a ma lasa sa renunt... dau funda celui care imi raspunde cel mai bine big grin

Răspuns Câştigător
| AlexaBerceni a răspuns:

Depinde pe cat timp ai contractul... acum totusi am inteles ca din cauza crizei ai dreptul de a renunta la serviciile lor inainte de incheierea termenului de pe contract. asa ca faci o cerere prin care mentionezi ca renunti la serviciile lor si o depui la ei la sucursala. trebuie in prealabil de asemenea sa ai si facturile platite adica sa nu ai restante altfel nu iti desfac contractul ( asta e clauza)

7 răspunsuri:
| Hasss explică:

Pai contractu imi expira in decembrie deci pot sa renunt?

| Hasss explică:

Ma deci in noiembrie anul trecut a expirat contractul si l-am reinoit in decembrie deci...happy

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Trebuie mai întâi să citești contractul tău cu Romtelecom. Acolo la termene și condiții vezi perioada pe care s-a încheiat contractul. Dacă nu este specificat nimic sau dacă perioada scursă de la încheierea contractului a expirat, poți renunța la abonamentul cu ei. În schimb, dacă este specificat faptul că e încheiat pe o anumită perioadă, care nu s-a scurs încă de la încheierea contractului, poți renunța dacă plătești penalități.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| JahBless a răspuns:

Pai depinde ce fel de contract ai. daca ai trecut de termenul de 2 ani sau cat are contractul tau atunci poti renunta cand doresti la el. daca nu va trebui sa platesti taxa de deconectare.deci in ambele cazuri poti renunta doar ca in unul din ele ai de platit si in celalalt nu.bafta

| JahBless a răspuns:

Poti renunta dar va trebui sa platesti taxa de deconectare

| costin1306 a răspuns:

Depinde de durata pe care ai semnat contractul cu cei de la romtelecom, daca e pe 1 an si tu esti la ei de mai mult timp poti renunta oricand. Apropo, RDS-RCS am si eu sunt foarte buni.

| Flory_6915 a răspuns:

Verifica la ce data iti expira contracul la romtelecom, numai dupa ce expira il poti anula.