| Iulian_Mihai_2000 a întrebat:

Salut, am achiziționat un sistem PC care era pe Ubuntu, am încercat sa bootez de pe stick window 7, iar când eram in install îmi spunea ca nu gaseste install, am încercat sa bootez si de pe unitatea veche iar acolo îmi citea insall-ul si puteam instala, va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| MitikA431A1 a răspuns:

Pune alt windows si mie mi-a facut asa cauta alt windows daca vrei 7 recomand home premium sau ultima daca nu 10 e cel mai bine optimizat

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cum ai bootat ai intrat i bios?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt situatii cand se intampla si asta. Ia HDD-ul de la unitatea noua si pune-l ca al 2-lea la cel vechi. Nu cupla cablul de semnal pana nu porneste Windowsul de pe unitatea veche. Apoi intri in Computer management/ Disk Management si o sa gasesti unitatea 0 cu partitiile ei (primul HDD) si apoi unitatea unu (al 2-lea HDD). Ii dai sa tearga partitiile sau il formatezi in NTFS.
Mai este o solutie: sa il pui HDD-ul nou in locul celui vechi, sa bootezi de pe stick si sa stergi partitiile, daca merge.

| dslrn00b a răspuns:

Salutare! Ubuntu foloseste un sistem de fisiere diferit de cel de la Windows de aceea trebuie sa formatezi acel drive ca NTFS si apoi ar trebui sa mearga.