| Diaconescu_Dany_1993 a întrebat:

Salut,am achzitionat un Samsung galaxy express 2, si am intapinat o problema nu pot activa "Ecran inteligent" acolo zice ca este activat dar nu imi apare simbolul repsectiv in bara de meniu(ochi uman). Spuneti-mi si mie care e problema si cum o pot rezolva.Multumesc

2 răspunsuri:
| Phantomofthefuneral a răspuns:

Cred ca simbolul iti apare doar cand te uiti la ecran. Incearca sa te uiti la un video pe telefon (nu pe youtube, ci unul filmat de tine de ex) si vezi daca iti apare simbolul pe ecran. Eventual mai cauta la setari. Ar trebui sa aiba numele smart stay sau ceva asemanator. Daca nu merge, da un reset la telefon si apoi incearca din nou. Cat dai reset cartela sim si cardul sd sa le ai scoase din telefon. Si ca fii sigur ca o sa iti citeasca sd-ul, inainte sa il scoti, da-i unmount sd card, sau dezinstalare card memorie daca ai meniul in limba romana.

| Diaconescu_Dany_1993 explică (pentru Phantomofthefuneral):

Multumesc frumos pentru ajutor, nu am prea rezolvat nimic, telefonul recent a fost resetat nu cred ca mai are rost sa-l resetez odata big grin