| 74Alex74 a întrebat:

Salut.Am auzit ca este rau pentru PC daca il aprinzi de multe ori pe zi.Si ca ar fi mai bine sa-l tii in modul Sleep? Este adevarat? Asta dauneaza PC-ului? Daca da atunci modul de Hibernare ar fi o alternatica modului sleep? Sau si mai rau?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| trisoru a răspuns:

Hibernate e mai ok iar daca il stingi, de fiecare data monitoru sa aiba beculetul portocaliu aprins, e ok oricum nu se strica ca il tot aprinzi. Mai repede se strica daca il stingi de la buton si nu din Turn Off

| Davidde a răspuns:

Salut Maguci, Nu e adevarat, Poti sa aprinzi pc-ul de n ori pe zi, doar sa il inchizi corect, nu de la buton sau sa ii tai alimentarea electrica big grin (scos din priza) ..deci ai incredere

| 74Alex74 explică (pentru Davidde):

Pai da il inchid corespunzator happy

| Davidde a răspuns (pentru 74Alex74):

Atunci nu ai pentru ce sa iti faci griji