| greenie a întrebat:

am avut windows xp si mi-am instalat windows7 si la instalare nu am formatat decat discul C pe care la mine este sistemul(programele si windowsul), dupa ce am instalat la diskul E imi scrie ca trebeuie formatat iar cand dau format imi spune ca nu poate fii formatat...cand am avut windows xp era in diskul E 4 foldere blocate cu lacat pe ele si am incercat sa le sterg atat inainte cat si dupa instarea windowsului 7 si nu ma lasa iar acum mi s-a blocat diskul E, ce trebuie sa fac? plzzz help! funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibil sa nu poti formata o partitie, in astfel de probleme, hardul este virusat extrem de tare si ar trebui sa iti cumperi altul. Ori poti incerca programul Unlocker, dar nu cred ca iti poate fi de folos, deoarece daca are lacatel e clar ca nu il poti sterge, dar incearca si tu ca nu se stie.

2 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Nu inteleg daca ai un hard sau doua.
In fine...
Daca ai un hard, bagi CD-ul de instalare si la partitionare, ii dai maxim la C:.
Formatezi si dupa, imparti hardul cum vrei. Daca nu vrea, intrerupi instalarea si bagi CD-ul inca odata.
Daca ai doua hard-uri, e cam ciudat sa nu-l poata formata. De fapt, e ciudat ca-ti cere formatare atata timp cat nu ai umblat la el.
Ne trebuie mai multe informatii!

| greenie explică:

...deci dupa ce mi-am instalat windows 7 nu imi merge diskul E, imi cere sa-l formatez cand vreau sa-l deschid si cand dau format imi zice ca nu poate fii formatat, asta mi se intamplat dupa ce am instalat deja windowsul 7. Oare trebuie sa reinstalez windowsul ca sa formatez inainte de instalare pentru ca eu nu am formatat partitiile E si D decat C inainte.Si in Disk E mi-a ramas dupa instalarea windowsului 7 niste foldere "ciudate"pe care erau niste lacatele si nu aveau nume doar o insiruire de cifre ceva de genu 3c9def78fabc9ca596a4f71764,astea am incercat sa le sterg dar nu m-a lasat si apoi le-am mutat in diskul C...iar de cand am mutat folderele alea "ciudate"in C nu mai merge E.Nu stiu daca intelegi ceva din ce am scris. Sper ca nu ma prea pricep la explicatii