| TwiXXXie a întrebat:

Salut, am contract cu cei de la Clicknet pe 2 ani, in Noiembrie acum se face un an dar deja vreau sa renunt, servicii mizere la preturi mari. Stie cineva cat costa sa reziliez contractul? Stiam ca trebuie platita o suma daca vrei sa inchei contractul inainte de perioada stabilita.

Răspuns Câştigător
| luky63 a răspuns:

De la 01 octombrie este o prevedere europeana prin care poti reziliz fara sa platesti nimic. Si eu vreau sa renunt la Romtelecom de 2 luni se intrerupe netul iar la tv se vede sacadat. Bafta.

1 răspuns:
| Johnd94 a răspuns:

Daca doresti in reziliezi contractul, trebuie sa platesti in avans perioada contractuala care ti-a mai ramas si apoi poti rezilia contractul.