| No10 a întrebat:

Salut,am cumpărat o baterie nou pentru laptop si tine cam 3 ore, ar fi problema daca il tin in priza cand il folosesc, afectează bateria?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind il folosesti acasa scoate i bateria si il folosesti in priză.

| NLS a răspuns:

In timp (ca. 3 ani) ii va scadea capacitatea de inmagazinare. Dar depinde de cat de intens il folosesti pe baterie.

Daca il folosesti mai mult la birou decat carandu-l dupa tine departe de priza, ar fi un plus daca i-ai putea scoate bateria si sa il folosesti mai des la priza.

| Digikey a răspuns:

Eu n-am scos niciodata bateria pentru ca trebuie sa dau capacul jos.Este din 2011 laptopul cu i5 si inca tine 4 ore.La inceput tinea 6.

| AlisXc a răspuns:

Nu, doar să nu îl ți constant, când se încarcă complet îl deconectezi.