| mtz a întrebat:

Salut vreau sa va cer sfatu in legatura cu urmatoarea problema...Am o antena wireless pe casa de la fostul provider de internet si as vrea sa o folosesc pentru a ma conecta de la un prieten care sta la o distanta de vreo 400m de mine ..cum trebuie sa o leg la laptop...prin router? va trebui sa bag mufa de la retea in laptop iar apoi dau cautare cum fac normal? Mersi anticipat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ai net trebuie ca cel care emite (adica prietenul tau ) sa aiba semnalul destul de puternic ca sa-l receptioneze laptopul. Asa ca ia antena si conecteaz-o la routerul lui. Mult succes