| Like555 a întrebat:

Am cumparat un stick de 32, i-am dat format si in 10 min nici o linie nu se incarcase si i-am dat cancel ca sa-l formatez quick, dar nu mai apare in My Computer, doar in computer mangement, cum il pot repara?
Am incercat minitool partition si easyus dar detecteaza doar hardul. Cu ce-l pot repara? Da am incercat sa schimb literea dar degeaba.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Formateaza-l din "disk management" (apesi butonul star si scrii acolo disk management). Stick-ul trebuie sa fie introdus in pc.

| Like555 explică (pentru anonimg):

E introdus da imi apare no media, dar cand il scot nu mai apare nmn, dar cand il bag zice no media..ciudat.

| Wr3nch a răspuns:

Incearca cu Rufus si tutorial pe YouTube.

| Like555 explică (pentru Wr3nch):

Rufus nu il detecteaza, nici my computer, doar disk management, dar e No media si 0 gb, la fel si in cmd, cand dau format fs=ntfs imi da ca are 0 gb sau cv gen

| JicaContra a răspuns:

Disk management, acolo apare si daca nu e partitionat
sau rufus... ala e mama lor

si intotdeauna da quick, slow format e o reminescenta de pe vremea msdos-ului, cand diskette-le si chiar hdd-urile puteau avea bad-uri, iar daca in ziua de azi este problema asta, atunci numai slow format nu se foloseste, ci alte programe
iar chestia e total degeaba pe stick-uri si ssd-uri care pot sa aiba alte probleme dar niciodata bad-uri

| Like555 explică:

Stickul este corupt, ca l-am oprit din formatare

| Like555 explică:

Deci ce ii pot face?

| anonimg a răspuns (pentru Like555):

Stickul il vezi din disk management, și de acolo îl poți formata ca să fie văzut corect de windows.

| Like555 explică (pentru anonimg):

Nu apare format, scrie No Media ca nume si 0GB

| anonimg a răspuns (pentru Like555):

Important este că apare ceva. Și în dreptul acelei partiții nerecunoscute, dai click dreapta, și apoi "assign letter" ca să aibă o literă care nu există în"my computer". Și după ce i-ai dat o literă, apoi tot cu click dreapta îi dai formatare (ntfs).