| IonutNutzu25 a întrebat:

Salut, am cumparat zilele acestea de la cineva un telefon Xperia Z1, totul bine si frumos, telefonul merge ireprosabil dar totusi am dat de o problema, cand intru in faimoasa sa camera de 20, 7 mp se vede imaginea stearsa( pixelata) si nu stiu daca asta poate fi o problema de la soft, camera, telefon etc...ma poate lamuri cineva?
Nu inteleg cum de totul merge perfect dar camera merge stearsa asa aiurea, n-am mai vazut asta la nici un xperia z1...cand fac pozele nu se mai vad pixeli aia dar se vad sterse putin... nu prea is foarte clare.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Lentila camerei este zgariata? sterge lentila de fiecare data cand vrei sa o folosesti! Inca ceva despre Sony xperia [toate modelele] camerele sunt praf! de exemplu o camera de Samsung de 5 mpx bate una de Sony de 8! 5 mpx Samsung galaxy s3 mini sau xcover 2 bat camera lui xperia L de 8 mpx! Fa o poza si uploadeaza-o pe imgur.com, poti si de pe telefon si trimite-mi link-ul sa vad mai exact cum se vede!

| IonutNutzu25 explică (pentru RB26DETT):

Nu sunt zgariate lentilele, camerele merg ambele la fel (fata-spate) nu-stiu de ce habar nu am, am sa pun si o poza cel mai probabil maine...insa in pozele facute se vede doar sters...dar cand intri sa faci poza se vede pixelata aiurea.