| Alex1254 a întrebat:

Salut,am curățat PC-ul piesa cu piesa si cand l-am pornit mi se închidea după 15 secunde.Am scos si am pus piesele din nou, iar acum nu-mi citește porturile.Nu merge mouse-ul, tastatura si monitorul.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gligor_Flavius_2000 a răspuns:

Ai putea sa ii cureti procesorul si dupa sa ii aplici o alta pasta termoconductoare si eu am avut o problema ceva gen ca nu mi se mai aprindea monitoru si numergea nici tastatura nici mouse-ul, am crezut ca e o problema la rami dar m.am inselat.Am curatat procesorul si i.am aplicat alta pasta.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa te apuci tu sa cureti calculatorul, acest lucru se face de oameni priceputi cei care repară calculatoare, ei au scule performante de curatat, si priceperea sa il repare daca apar defecte, acum probabil ca ai stricat ceva la el, ori ai rupt vreun piciorus de la vreo piesă daca le ai scos din soclurile lor, sau ai pus invers fire, sau piese, mergi cu el la un centru care repară unităti, si o sa il repare cei de acolo, nu m ai umbla in el, ca m ai rău îi faci, e stricat, si tu nu o sa il poti repara, nu il m ai pune deloc in priză, deoarece poti defecta alte piese si atunci chiar ca il poti arunca in gunoi, deoarece reparatia va costa enorm.

| CPAElites a răspuns:

Ai dat jos Coolerul? Ai sters pasta termoconductoare de pe procesor?

Ai conectat alimentareea separate de la Procesor?
https://itec226pro.files.wordpress.com/2013/12/20.jpg

Răspuns utilizator avertizat