| CryssCS16 a întrebat:

Deci,nu știu ce are pc-ul meu.
Ieri mă jucăm cs și s-a blocat tastatura, am scos-o să văd ce are, după am stins pc-ul.Am luat altă tastatură și am bagat-o.Am vrut sa-l aprind,dar nu mai merge monitorul.
Adică nu se vede nimic pe el.
Când pornea scotea un sunet pc-ul, acum nu mai scoate.
Înainte am mai avut problema.Era devină ramul.Am scos tot, am curățat, tot la fel.
După ceva timp nu mai merge deloc.Am mouse semi transparent și înainte acea lumină era iminentă,acum fâlcăne.
Incerc sa-l aprind dar nu merge.
Curent intră,ca îmi încarc telefonul,dar nu se aprinde...
Ce are,ce trebuie să îi fac,să înlocuiesc, ce e devină?

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Da-i update la drivere, ar trebui sa mearga!

| untu a răspuns (pentru Eastwood):

Cum sa sa dea update la drivere daca calculatorul nu merge cu ecranul stins?

| untu a răspuns (pentru Eastwood):

Daca vi s-a blocat tastatura, trebuia sa-l duci la un service-ul autorizat sa poata desface cu usurinta si sa se curete interiorul de praf si sa-l repare tastatura! Dar tu ai desfacut si s-a deconectat firele de legatura, trebuie verificat tot!

| CryssCS16 explică:

Am luat o nouă tastatură :/

| DoYouSeeMe a răspuns:

Incearca sa-l mai cureti si tu de praf din cand in cand. dar inainte scoate-l din priza si da-i cu o carpa.
Incearca asta si la mufele la care conectezi mouse-ul si tastatura.
Sper ca am fost de folos
Funda?