| andubanduh a întrebat:

Mi-am curatat PC-ul de praf azi, iar de atunci nu imi mai citeste monitorul, tastatura si mouse-ul. Monitorul daca il bag in spate oarecum il citeste dar nu vrea sa se aprinda. Aveti vreo idee? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca monitorul nu se mai aprinde nu vad cum ti-ai dat seama ca pc-ul nu mai citeste perifericele. Scoate placa video si memoriile, pune-le bine inapoi, reverifica si restul legaturilor si reporneste calculatorul.

| AlexNet74 a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa ai doua mufe pentru monitor, incearca-le pe amandouawinking, daca nu, deschide carcasa din nou si preseaza putin usor placa video si placa ram

| adyje a răspuns:

Am şi eu aceeasi problemă. Nautrino ce vrea el sa spună e ca ii dispare ''ceck signal cable'' asta însemna ca a conectat cablul la PC. Monitor nu cred ca are nimic dar cablul sau placa video s-ar putea.