| iolkop777 a întrebat:

Am de gand sa-mi cumpar un Sony XPERIA dar nu stiu care model dintre cele 2: Sony XPERIA ZR sau Sony XPERIA Z?

Ambele au acelasi procesor, singura diferenta e ca ZR are ecran HD (1280x720) iar Z are ecran Full HD (1920x1080)

Se poate sa proceseze mai greu cand navighez sau ma joc daca are Full HD?

Răspuns Câştigător
| bineproportionat a răspuns:

Salut, sa stii ca diferente sunt mult mai multe!
Z are:
16gb memorie interna/ in loc de 8
ecran de 5 inch/4, 55
camera secundara de 2, 2 mpx/0, 3
baterie 2400mAh/2300
4G
Deci ia-ti Xperia Z http://bit.ly/1gNmOh7

| iolkop777 explică (pentru bineproportionat):

Stiam diferentele acestea dar iti multumesc pentru raspunsul clar. Meriti funda happy

2 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles, ca nu se proceseaza mai greu daca are Full hd, din contra.
Dupa parerea mea eu zis ca ti-l ei pe cel Full hd, daca zici ca nu are diferente.