| FanGaming98 a întrebat:

Am două întrebări legate de următoarea situație - Am fost foarte tentat să încerc să obțin noul START MENU în Windows 10 acum și am folosit metoda aceea în notepad (Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Fea tureManagement\Overrides\0\2093230218]
"EnabledState"=dword:00000002
"EnabledStateOptions"=dword:00000000). A mers și e foarte frumos dar întrebările sunt următoarele.
1)Mă pot întoarce cumva la vechiul meniu START?
2)Îmi va afecta această schimbare din REGISTRY EDITOR performanța/viteza laptopului sau îl va afecta în vreun fel (în rău)?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

1. Fa un restore point înainte să incerci.

2. Nu se știe încă dacă afecteaza performanta, încă e experimental si pot apărea probleme.

| FanGaming98 explică (pentru PainTech):

Dar update-ul unde apare și meniul nou (adică noiembrie 2020) va corecta posibilele probleme care pot apărea și își va reveni la performanță?

| PainTech a răspuns (pentru FanGaming98):

Teoretic ar trebui sa repare majoritatea problemelor din varianta experimentală.

Totuși Microsoft e cunoscut să facă tâmpenii cu actualizările și să strice chestii care mergeau bine înainte.

La un moment o sa apară o actualizare care să repare orice eventuale probleme apărute.

| FanGaming98 explică (pentru PainTech):

Deci spui că că nu se întâmplă nimic grav acum că am activat deja noul Meniu.
P. S. : E super fain meniul nou