| decastelica1244 a întrebat:

Salut, am eu Xiaomi Poco X3 și nu mai încarcă rapid, am crezut că e de la vechiul cablu care era rupt din el pe o parte, am cumpărat altul tot pentru Xiaomi care suporta fast charging, dar tot nu incarca rapid, îmi apare încărcare rapidă, mi turbo charging, dar nu și procente(cum trebuia) doar Nr întregi, am curățat și mufa cu o scobitoare atent, dar tot nu funcționează, funda

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Posibil sa nu fie cablul pentru telefonul tau
Cablurile suporta diferite amperajuri
https://catmobile.ro/......-bulk.html

De ex aici, e vorba de 5A, cablul de unde l-ai luat specifica un voltaj și încărcătorul altul...de aceea nu merge
Fiindcă deși de la Xiaomi, sunt diferite valori de încărcare 33W, 67W șamd și dacă nu sunt una și aceeași, nu pot funcționa optim împreună!

| decastelica1244 explică (pentru Hyperion7):

Tot 5A scria și pe cablu pe care l-am luat, specific specific e pentru Mi 10 Pro, dar ar trebui sa funcționeze la fel, poate o fi ceva de la plăcuțele speciale din mufa, dar, bine că oricum vechiul cablu e dus și trebuie unul nou

| Hyperion7 a răspuns (pentru decastelica1244):

Dar atunci sa fie telefonul? Probabil
Probabil să se fi uzat mufa sau o fi intrat praf in ea și de aia nu mai funcționează optim, nu știu, nu știu 乁⁠(⁠ ⁠•⁠_⁠•⁠ ⁠)⁠ㄏ